Aktuálne trendy: Nebojte sa farieb v priestoroch kuchýň!

Vitajte farby a kreativita – aktuálny rok je Vám absolútne naklonený a otvorený! O farbe roka ste sa už v našom blogu mohli dočítať: odvahu, silu a čistotu klasickej modrej dopĺňajú aj trendy spojené s hrou, fantáziou a sebarealizáciou. Ideálna kombinácia je vždy daná jedinečnosťou domova a preto sme sa rozhodli, že Vás v nových nápadoch, konceptoch a rekonštrukciách (malých aj veľkých) budeme s radosťou inšpirovať. A nezabúdajme: to najdôležitejšie je, aby sme v našich kuchyniach cítili radosť z každého jendého dňa. A áno, nižšie zobrazené kuchyne nájdete v našich štúdiách!

Nástenné tapety sú jednoznačne IN

V súčasnosti sa môžeme stretnúť s obrovským množstvom tapiet na steny: vzory a dizajny sú vskutku nikdy nekončiacim príbehom. Teplo a intimitu kuchyniam (a nielen) dodá aj florálny vzor alebo jemná štruktúra textílie vo farbe. Neobyčajné kombinácie kuchynských liniek s tapetami sú originálne a trendové. Výberom tapety, ktorá doplní samotnú kuchynskú linku môžeme neustále pracovať so štýlom, kombinovať aj na prvý pohľad takmer neskombinovateľné – no po realizácii sa presvedčíme, že je to “to pravé orechové”. Veď, posúďte sami!

Nebojme sa farieb

Farby sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Vnímame cez ne okolitý svet a intenzívne sa dostávajú aj do sveta dizajnu kuchýň. Popri nadčasových bielych kuchyniach hrajú nemenej dôležitú úlohu práve čarovné kombinácie farieb. To najvzácnejšie je originalita, ktorú si môžeme hravo vyskladať aj sami. Ak máte strach z farebných kuchynských dvierok (a vôbec nemusíte mať), prah “farebnosti” môžete prekročiť najskôr farbou na stene alebo farebným stropom, ktorý dodá miestnosti úplne nový rozmer. Prípadne postupne vnášajte novú atmosféru cez jemné doplnky, farby kvetináčov, kuchynských pomôcok, kobercov či textílií (utierky, závesy na oknách, svietidlá, vypínače či farebná kuchynská elektronika.